Şeker Pembe

Kırışıklıklara İyi Gelen Bitkisel Yağlar

Yaşla doğru orantılı olarak bayanların ciltlerinde zamanla kırışıklıklar ve çeşitli deformasyonlar ortaya çıkmaktadır. Bunun sebebi, cildin elastik yapısının bozulması, cildin nem ve yağ dengesini kaybetmesi, hücre yenilenmesinin yavaş olmasıdır. Tabi, mimiklerimizi kullanışımız, gülümsemek, sigara içmek gibi çeşitli sebeplerden de ciltte kalın çizgiler ve kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Bayanların yaşlarını aldıkça yaptıkları en büyük hatalardan biri de az su içmek ve sağlıklı gıdaları az tüketmektir. Sağlıklı beslenmek, sağlıklı ve bakımlı bir cilt için en gerekli şeydir.

Cildinde kırışıklıklar oluşmaya başlayan bayanlar, fazla gecikmeden hemen bitkisel yağlardan yardım almalılar. Kozmetik cilt bakım ve kırışıklık giderici ürünler yerine kırışıklıkları önleyici bitkisel yağları düzenli olarak cildinize uygulamak, cilt yapısına zarar vermez ve aynı zamanda diğer cilt sorunlarıyla da başa çıkmanıza yardımcı olur. Kırışıklıkları yok etmek için tavsiye arayan bayanlar yazımızın devamındaki kırışıklıklara iyi gelen bitkisel yağlar ile evlerinde maskeler hazırlayabilirler ve kırışıklık oluşumunun önüne geçebilirler.

Hindistan Cevizi Yağı:  Antioksidan etkisi olduğu bilinen bu bitkisel yağ, kırışıklıkların oluşmasına engel olmaktadır ve E vitamini bakımından zengin olması, cildin elastik yapısını korumaktadır.

Zeytinyağı: Bir sürü cilt sorununa karşı önerilen zeytinyağı, kırışıklıkların giderilmesinde de bir numaralı yöntemdir.

Havuç Tohumu Yağı: Yaz aylarında cildinizin kuruyarak güneşten dolayı kırışıklıkların oluşmasını engellemek için havuç tohumu yağı kullanabilirsiniz.

Hint Yağı: Cildi nemlendirerek kuru cilt yapısında kırışıklık oluşmasını önler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.